Homeopatie

 

Konzultace s Mudr. Radkou Kalužovou

  • poradenství v oblasti homeopatie
  • poradenství v alternativní, celostní stomatologii
  • poradenství v oblasti zdravého životního stylu a stravování
  • poradenství, podpora a povzbuzení pro ženy (v těhotenství, při návratu do práce, pro maminky předčasně narozených nebo často nemocných dětí)
  • poradenství, podpora a povzbuzení pro rodiče (při obtížích ve výchově dětí a obtížné komunikace s nimi)
  • poradenství v náročných životních nebo vztahových situacích

Objednávky na tel: 607662534

Hodina konzultace: 700 Kč 

MUDr. Radka Kalužová

Vystudovala jsem stomatologii a řadu let pracovala v ordinaci jako zubní lékařka.

Již na vysoké škole jsem zjistila, že mi klasická medicína nedokáže odpovědět na některé otázky. Například jak je možné, že člověk má dlouhodobé bolesti hlavy, zubů, kloubů, ale žádné vyšetření objektivně neprokázalo jejich příčinu? Začala jsem se zajímat o celostní medicínu, psychosomatickou medicínu, homeopatii. Homeopatii jsem později i vystudovala. Setkala jsem se s učitelem ájurvédy, s jehož velkou podporou jsem mohla pomocí tradičních bylin a olejů pečovat o zdraví svých dětí, svých blízkých a samozřejmě i svoje vlastní. Učila jsem se poznávat jednotlivé konstituční typy, jaký druh potravin a chování je pro daný typ vhodný a jaký způsobí nerovnováhu. Jak velkou péči je třeba věnovat tomu, co a kdy jíme, jak a z čeho vaříme a jaké používáme koření. Jak z jídla vytvořit potěšení a lék a jak jej přizpůsobit individuálním potřebám.

Díky této tisíce let staré moudrosti jsem začala objevovat, co je zdraví. Není to pouze stav bez nemoci, ale stav, kdy se cítíme vyrovnaní a zažíváme pocit štěstí a radosti. Mou snahou a přáním je, aby se tyto pocity staly znovu součástí našich životů a běžných každodenních činností. Aby docházelo ke znovunastolení zdraví, je třeba dosáhnout rovnováhy na úrovni těla, mysli i duše.

Ano, léčba tradičními, přírodními metodami je na první pohled delší a náročnější, ale učí nás znovu převzít zodpovědnost za to, jak žijeme a jak se cítíme. Tuto zodpovědnost nenese ani společnost, ani lékař nebo zdravotní pojišťovna, ale my sami.

V současné době převažují v léčení tendence potlačovat příznaky, ve zvýšené míře jsou předepisována antibiotika, hormony či psychofarmaka. Ve své praxi se naopak zaměřuji na preventivní medicínu, studuji a používám dostupné možnosti péče o zdraví bez nežádoucích účinků, přistupuji k člověku celostně a individuálně. Snažím se nemocem předcházet nebo alespoň co nejdříve zachytit signály, ukazující na nerovnováhu či rozvoj nemoci.

Zabývám se také tématem ženy, jejím postavením ve společnosti a vztahy s partnerem, dětmi, rodiči nebo prarodiči. Hledám tradiční moudrost našich babiček, naše ztracené kořeny.

Velkou část mé klientely vždy tvořily děti a velmi ráda se jim věnuji. V naší společnosti jsou často pod velkým tlakem, jsou na ně kladeny příliš velké nároky. Mohou se pak uzavírat, připadají si odlišné, obtížně se začleňují, mají potíže ve škole, jsou oslabené a často nemocné. Mohu Vám pomoci najít způsob, jak s nimi komunikovat a naučit se dívat na svět jejich očima. Když se cítí milované a podporované, vrací se jim spokojenost, zlepšuje imunita, zlepšují se vztahy s okolím.

Jsem připravená vyslechnout Váš příběh. Můžeme se společně pokusit najít příčiny Vašich nespokojeností nebo zdravotních potíží a s využitím homeopatie, bylin, ájurvédy a jógové terapie nalézt cestu k jejich zmírnění nebo úplnému odstranění.